1956. október 23. “60”

” Megyünk, valami láthatatlan
áramlás szívünket befutja,
akadozva száll még az ének,
de már mienk a pesti utca. ”

/Tamási Lajos/

A 60. évforduló alkalmából rendhagyó megemlékezést tartottunk iskolánkban. Vecsey András képviselő úr jóvoltából korabeli tárgyakból állíthattunk össze egy kiállítást, amely hűen idézte meg a diákok számára a forradalom napjait és az 50-es éveket. A kiállítás létrejöttében Mátéffy Balázs is közreműködött, aki a képekhez és a tárgyakhoz készített magyarázatokat. A kiállítás méltó környezetet adott a megnyitót követő megemlékezésnek, amelyen a 7. osztályosok (Juhász Alíz, Komjáti Adél, Csobánczy Zsófia, Kéri Lídia, Monori Míra, Hegedűs Gergely, Csinos András, Sándor István) szerepeltek. Az eseményen Vecsey András mellett vendégünk volt még Hajnissné Anda Éva tankerületi igazgató, aki köszönő beszédében Mansfeld Péter hősies áldozatvállalását is felidézte.