A magyar dráma napja

A magyar dráma napja a magyarországi és határon kívüli magyar drámairodalom ünnepe.

1883. szeptember 21-én tartották Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének ősbemutatóját a Nemzeti Színházban Paulay Ede rendezésében. 1984-ben kezdeményezte a Magyar Írók Szövetsége, hogy ennek évfordulóján legyen a magyar dráma napja.

Iskolánk – hagyományosan egy rövid ünnepség keretein belül – idén is megemlékezett erről a napról az 5.a osztályos tanulók segítségével. Előadásukban A buták versenye című magyar népmesének egy rövidített változatát dolgozták fel. Felkészülésüket Molnár Orsolya Anna és Nagy Ildikó tanárnők segítették, a díszleteket Horváthné Kiss Zsanettnek és Cseke Attilának köszönhetjük.