DÖK nap

Iskolánk 2017. szeptember 26-án diákönkormányzati napot tartott. Ez a nap tanítás nélküli iskolai nap volt, diákjaink legnagyobb örömére. Az alsó tagozatos osztályok – tanítóik vezetésével a Várnegyeden belül tartottak helytörténeti vetélkedőt. A nyolc állomáson különböző érdekes feladatot oldhattak meg játékosan, melyhez a csapatmunkájuk elengedhetetlenül szükséges volt. A vetélkedő végeztével minden osztály készített a nap élményeiről egy plakátot, mely osztályuk falait fogja díszíteni a továbbiakban.

A felső tagozatosok az iskolából reggel indulva különböző útvonalon közelítették meg a célul kitűzött Anna-rétet. A odaérkezésük közben közelebbről megismerhették tágabb környezetünket, az útvonalon található nevezetességeket. Az ötödik évfolyam a kisvasutat és a villamost választotta közlekedési eszközként, a hatodikosok sokat lépcsőztek. A hetedikesek túraútvonalat választottak, közben kipróbálták a geocachinget, 5 geoládát meg is találtak és még gombát is gyűjtöttek, amíg elérték céljukat. A nyolcadik évfolyam pedig műúton közelítette meg az Anna-rétet. Minden felső tagozatos osztály megnézte az Erzsébet-kilátót, és közös számháborúzással koronázták meg a diákönkormányzati napot.